Novembrī lidostā “Rīga” apkalpoti 434,3 tūkstoši pasažieru

9. decembris, 2022

Šā gada novembrī lidostā “Rīga” apkalpoti 434,3 tūkstoši pasažieru, kas ir labākais rādītājs, salīdzinot ar to pašu laiku pirms pandēmijas: pasažieru skaits šā gada novembrī no 2019. gada novembra atšķiras vairs tikai par piektdaļu, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

“Vairākus mēnešus pēc kārtas tiešo pasažieru skaits no pirmspandēmijas rādītājiem atšķiras vien par aptuveni 10 procentiem. Lai gan Krievijas izraisītā kara dēļ nav bijis iespējams plānotajā apjomā nodrošināt tranzīta pasažieru apkalpošanu Rīgā, stabilie tiešo pasažieru skaita rādītāji liecina par pozitīvu kopējo atkopšanās tendenci pēc Covid-19 pandēmijas,” norāda lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Pirmais ziemas lidojumu saraksta mēnesis iesācies pozitīvi, lai gan tradicionāli novembrī novērojams lielāks lidojumu skaita samazinājums. Arī gaisa kuģu piepildījums vairāk par 70 procentiem liecina par iedzīvotāju vēlmi ceļot. Pieprasītākie joprojām ir siltie galamērķi, kā arī lidojumi uz Lielbritāniju.

Kopš gada sākuma lidostā apkalpoti 4,9 miljoni pasažieru, kas ir par 140 % vairāk kā gadu iepriekš (2021. janv.–nov. 2,05 milj.). Par 46 %, salīdzinot ar pērno gadu, pieaudzis arī kopš gada sākuma apkalpoto lidojumu skaits: janvārī–novembrī šogad apkalpoti vairāk nekā 50 tūkstoši gaisa kuģu, bet gadu iepriekš – 34 tūkstoši.

Novembrī apstrādātas 1746 tonnas gaisa kravu, kopējam šā gada vienpadsmit mēnešos apkalpoto gaisa kravu apjomam sasniedzot 19 169 tonnas. Kaut gan kopējais janvārī–novembrī apkalpoto kravu apjoms globālo sankciju pret Krieviju dēļ par piektdaļu atpaliek no 2021. gada rādītājiem (24 139 tonnas 2021. gada vienpadsmit mēnešos), par gandrīz ceturto daļu šogad pieaudzis tieši ar pasažieru gaisa kuģiem pārvadāto kravu apjoms, kravu īpašniekiem meklējot jaunus kravu transportēšanas maršrutus un iespējas (8692 tonnas šogad, 7012 tonnas pērn).