Post

RYANAIR: 10 eiro aviobiļešu ēra ir beigusies

11. augusts, 2022

Īrijas zemo cenu aviokompānijas “Ryanair” vadītājs Maikls O’Līrijs brīdinājis, ka zemo cenu lidojumu ēra ir beigusies – degvielas cenu pieauguma dēļ vairs nav iespējams nodrošināt biļetes, kas maksā zemāk par 10 eiro. Turklāt tuvāko gadu laikā pieaugs vidējā biļešu cena, ceturtdien vēsta “The Guardian”.

“Pieaugošās degvielas izmaksas, kas palielina aviobiļešu cenas, palielina arī mājsaimniecību rēķinus par enerģiju, kas samazina cilvēku rīcībā esošos ienākumus,” raidsabiedrībai BBC sacīja Ryanair vadītājs, norādot, ka cilvēki arvien vairāk vēro tēriņus.

Neskatoties uz to, O’Līrijs uzskata, ka klienti galvenokārt meklē lētākas iespējas, nevis samazina lidojumu skaitu.

Komerciālā aviācija pašlaik rada aptuveni 2.4% no globālajām CO2 emisijām, un tāpēc nozare ir pakļauta spiedienam samazināt savu ietekmi uz vidi. Tomēr O’Līrijs BBC sacīja, ka autotransports un kuģniecība kopumā rada lielākus CO2 izmešus un uzmanība tika novirzīta nepareizi.
Ryanair agri sāka novērst darbinieku trūkumu

Pēc pieprasījuma straujās atveseļošanās aviokompānijās un lidostās ir bijis liels darbinieku trūkums, kas izraisīja vairāk kavējumu un atcelšanu nekā parasti.

O’Līrijs norādīja, ka Ryanair situāciju pārvaldīja labāk nekā citas aviokompānijas, jo tā nolēma sākt komplektēt salona apkalpi un pilotus pagājušā gada novembrī, kad tikko bija ieradies omikrona celms.

2022. gada pirmajos 6 mēnešos Ryanair atcēla 0.3% lidojumu, salīdzinot ar 3.5% British Airways un 2.8% Easyjet, liecina avioceļojumu konsultāciju uzņēmuma OAG dati.

O’Līrijs arī minēja, ka nejūt lielas simpātijas pret lidostām, jo ​​tās zina lidojumu grafikus jau vairākus mēnešus iepriekš, taču joprojām nevar pieņemt darbā un apmācīt darbiniekus.