Trešo gadu pēc kārtas Tripadvisor Travellers’ Choice Awards par TOP 1 ceļojumu galamērķi atzīst Dubaiju

17. janvāris, 2024

Ik gadu pasaulē lielākā tiešsaistes platforma ceļotājiem www.tripadvisor.com (turpmāk tekstā Tripadvisor), pamatojoties uz 12 mēnešu laikā apkopotām ceļotāju atsauksmēm un vērtējumiem, apbalvo ceļotāju iecienītākos galamērķus, viesnīcas, restorānus un lietas, ko darīt visā pasaulē. Jaunākais apkopojums atklāj, ka pasaules apceļotāji, kā TOP 1 starptautisko galamērķi jau trešo gadu pēc kārtas atzīst Apvienoto Arābu Emirātu Dubaiju – līdz šim vēl neviens galamērķis nav ierindojies pirmajā vietā trīs gadus pēc kārtas.

Tripadvisor Travellers’ Choice Awards atspoguļo miljoniem ceļotāju pieredzi un viedokli. Vērtējums ietver viesnīcas, restorānus un izklaides vietas. Mazāk nekā 1% no vietnē Tripadvisor reģistrētajām, kopumā vairāk nekā 8 miljoniem vietu, tiek piešķirts vērtējums “Labākais no labākajiem”, kas norāda uz augstāko ceļojumu izcilības līmeni.

“Ceļotājii no visas pasaules izvēlas Dubaiju, jo tā ir droša, pieejama un tā lutina ar daudzveidīgiem piedāvājumiem plašam ceļotāju lokam, sākot no ģimenēm un piedzīvojumu meklētājiem līdz biznesa ceļotājiem un kultūras entuziastiem. Dubaijā katrs var atrast sev tīkamu. Lai saglabātu līdera vietu tūrisma nozarē, Dubaija turpinās uzlabot pakalpojumu kvalitāti, ņemot vērā mūsdienu ceļotāju vajadzības un tendences. Pilsēta izmantos atsauksmes no Tripadvisor un citām digitālajām platformām, kā arī no pašiem tūristiem, lai arvien sniegtu nepārspējamu pieredzi,” komentē Dubaijas Tūrisma un tirdzniecības mārketinga korporācijas (Visit Dubai)  izpilddirektors Isams Kazims (Issam Kazim).

Prestižā Tripadvisor balva ir nozīmīgs papildinājums Dubaijas balvu virknei. Saskaņā ar Remitly ziņojumu 2023. gadā Dubaija tika ierindota kā pasaulē populārākā, kurp pārcelties dzīvot. Savukārt nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Savills to iekļāva 2023. gada Executive Nomad indeksā kā vienu no 20 labākajām attālinātā darba pilsētām. Dubaija arī ierindojas Euromonitor International 2023. gada pilsētu indeksa otrajā vietā. Turklāt Dubaija ir ierindota starp 10 labākajām pilsētām prestižajā 2023. gada Global Power City indeksā, ko apkopojis Japānas Pilsētu stratēģiju institūts Mori Memorial Foundation. Un saskaņā ar Numbeo, pasaulē lielākās pilsētu un valstu datubāzes datiem, Apvienotie Arābu Emirāti 2023. gadā tika ierindoti kā otrā drošākā valsts pasaulē. Visas šīs atzinības stiprina Dubaijas pievilcību kā galveno globālo apdzīvojamības centru, kas nodrošina unikālu dzīvesveidu 200 dažādām tautībām, kas pilsētu sauc par mājām, pamatojoties uz augstiem drošības standartiem, kas ļauj ceļotājiem to apmeklēt ar mierīgu prātu.

Dubaijas atkārtotā atzīšana par tūristu iecienītāko galamērķi liecina par pilsētas piedāvājumu daudzveidību un kvalitāti. Šeit atrodamas gan luksusa, gan budžeta kategorijas viesnīcas un restorāni, kā arī daudzas kultūras apskates vietas, kas atspoguļo emirāta bagāto mantojumu. Tas viss padara Dubaiju par ideālu tūrisma galamērķi. Turklāt, pateicoties piedāvājuma daudzveidībai, tūrisms ir kļuvis par nozīmīgu pilsētas un reģiona ekonomiskās attīstības faktoru.

Vienkāršotas ieceļošanas procedūras, plaša gaisa satiksme, cieša sadarbība starp privāto un publisko sektoru, starptautiski atzīts gastronomiskais piedāvājums un unikāla dzīves kvalitāte turpina piesaistīt tūristus no visas pasaules. Saskaņā ar Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departamenta datiem no 2023. gada janvāra līdz novembrim Dubaiju apmeklēja 15,37 miljoni ārvalstu tūristu, kas ir par 20% vairāk nekā tajā pašā periodā 2022. gadā. Šī tendence atbilst Dubaijas ekonomiskajai stratēģijai, lai nostiprinātu savu pozīciju kā vienai no trīs pasaules lielākajām pilsētām biznesa un atpūtas, tūrisma, dzīves un darba jomā.

 

Informāciju sagatavoja Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments (Dubai Department of Economy and Tourism)

Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departamenta mērķis ir atbalstīt valdību emirāta konkurētspējas palielināšanā globālajā ekonomikā un tūrismā, sekmējot Dubaijas pozicionēšanu kā pasaules vadošajam tirdzniecības centram, investīciju centram un tūrisma galamērķim. Kā daļu no šī uzdevuma Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments virza centienus turpināt attīstīt Dubaijas daudzveidīgo, novatorisko un uz pakalpojumiem balstīto ekonomiku, piesaistīt pasaules labākos speciālistus un paātrināt produktivitātes pieaugumu. Turklāt departaments atbalsta vīziju par Dubaiju kā pasaulē labāko pilsētu, kurā dzīvot un strādāt, attīstot to un izcilu dzīves kvalitāti.

Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departaments ir atbildīgs par Dubaijas biznesa un tūrisma sektoru plānošanu, pārraudzību, attīstību un mārketingu. Tas ir arī atbildīgs par visu veidu uzņēmumu, tostarp viesnīcu, tūrisma operatoru un ceļojumu aģentu, licencēšanu un klasifikāciju. Tā sastāvā ietilpst: Dubaijas tūrisma un komerciālā mārketinga korporācija, Dubaijas festivāli un mazumtirdzniecība, Dubaijas rūpniecība un eksports, Dubaijas investīciju attīstības aģentūra un Nodibinājums mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, kā arī Dubaijas tūrisma koledža, Dubaijas kalendārs un Dubaijas biznesa pasākumi.

Par Dubaijas festivālu un mazumtirdzniecības vadības nodaļu

Dubaijas festivālu un mazumtirdzniecības vadības nodaļa ir Dubaijas Ekonomikas un tūrisma departamenta aģentūra, kas atbild par Dubaijas mazumtirdzniecības un festivālu attīstību kā arī veicināt Dubaijas pozicionēšanu kā vienu no pasaules vadošajiem tūrisma galamērķiem, kas viscaur gadu piedāvā izklaidi visai ģimenei, dažādas iepirkšanās un pasākumu iespējas.