Vecrīgā iezīmētas pirmās 26 mikromobilitātes rīku – elektroskrejriteņu un velosipēdu – novietošanas zonas. Kā paredz jaunie Rīgas pašvaldības saistošie noteikumi, tikai šajās zonās Vecrīgā no 1. maija drīkstēs novietot mikromobilitātes rīkus, informēja Rīgas dome.
Jaunās mikromobilitātes rīku novietošanas vietas ieviestas krastmalā, Kr. Valdemāra ielā, Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, Aspazijas bulvārī, Kaļku ielā un citur. Visas vietas apskatāmas portāla “Geo Rīga” tīmekļvietnes www.georiga.eu sadaļā “Satiksme un mobilitāte“.
Vienlaikus dome strādā pie mikromobilitātes rīku novietošanas zonu paplašināšanas un sola iezīmēt vēl jaunas zonas vietās, kur transportlīdzekļu atstāšana līdz šim radīja neērtības gājējiem un citiem satiksmes dalībniekiem.
Šopavasar Rīgā pieņemti jauni koplietošanas transportlīdzekļu izmantošanas noteikumi, kas paredz noteikt gan ātruma ierobežojumus, gan speciālas zonas mikromobilitātes rīku novietošanai. No 1. maija koplietošanas elektroskrejriteņus un velosipēdus Vecrīgā varēs novietot tikai speciāli izveidotās vietās, kas nozīmē, ka novietošanas aizlieguma zonā būs visa Vecrīga. Savukārt no 1. jūnija šī zona tiks paplašināta līdz Elizabetes ielai un pakāpeniski tiks ieviesta visā Rīgas vēsturiskā centra teritorijā.
Jaunie noteikumi paredz, ka ātruma ierobežojuma zonā, Rīgas vēsturiskajā centrā, koplietošanas transportlīdzekļa ātrums nedrīkstēs pārsniegt 20 km stundā. Tostarp būs aizliegts novietot koplietošanas transportlīdzekli novietošanas aizlieguma zonās, izņemot kartē norādītās mikromobilitātes rīku novietošanas vietās.
Koplietošanas transportlīdzekļu pakalpojumu sniegšanai būs atļauts izmantot tikai tādus transportlīdzekļus, kuri aprīkoti ar sistēmu, kas regulē ātrumu un novietošanu, pielāgojot to kartē norādītajām koplietošanas transportlīdzekļu ātruma ierobežojuma zonām un novietošanas aizlieguma zonām.
Nepareizi novietoti transportlīdzekļi pakalpojumu sniedzējam būs jāpārvieto ne vēlāk kā trīs stundu laikā. To kontrolēs Rīgas pašvaldības policija (RPP).
Konteksts
Šogad janvārī atbalstītas izmaiņas, kas paredz, ka aizsargķiveres obligāti jālieto velosipēdistiem līdz 16, elektroskrejriteņu vadītājiem – līdz 17 gadu vecumam. Līdz tam prasība bija velosipēdistiem līdz 12 gadiem.
Tāpat ar izmaiņām elektroskrejriteņiem noteikts maksimālais ātrums – 25 km/h. Noteikts arī, ka elektroskrejriteņu un velosipēdu vadītājiem priekšroka ir tikai dzīvojamā zonā. Šo transportlīdzekļu vadītājiem aizliegts braukt pa pretējā virziena brauktuvi.
Tikmēr Rīgā no maija noteikti ierobežojumi elektroskrejriteņu novietošanai. Tos Rīgas centrā drīkstēs novietot tikai speciāli ierīkotās vietās. Savukārt pārvietoties ar tiem pilsētas vēsturiskajā centrā drīkstēs ar ātrumu līdz 20 kilometriem stundā.