airBaltic lidmašīna piedalīsies svinīgajā parādē

17. novembris, 2023

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBalticgodinot 105. gadadienu kopš Latvijas Republikas proklamēšanasrīt, 2023. gada 18. novembrī, piedalīsies svinīgajā parādē. Tā veiks pārlidojumu ar Airbus A220-300 lidmašīnu, kuru rotā Latvijas karoga sarkanbaltsarkanais krāsojums un galvaspilsētas Rīgas vārds. airBaltic lidmašīna būs redzama parādes laikā, kas sāksies pulksten 13.30 un būs vērojama 11. novembra krastmalā, kā arī Latvijas Televīzijā.

Šī būs jau ceturtā reize (iepriekš 2018., 2019. un 2022. gadā), kad airBaltic lidmašīna piedalās valsts svētku svinīgajā parādē. Lidmašīnu šajā godpilnajā notikumā vadīs pieredzējuši un augsti kvalificēti piloti no Latvijas.

2018. gadā airBaltic Latvijai simtgadē pasniedza unikālu dāvanu – lidmašīnas Airbus A220-300 īpašo krāsojumu. Šī bija pirmā airBaltic lidmašīna, kuras krāsojums veidots kā mākslas darbs, attēlojot uz tās Latvijas valsts simbolu. Papildus tam, stiprinot savas pozīcijas Baltijā un atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, airBaltic floti papildinājušas arī ar Lietuvas un Igaunijas karogu krāsu motīviem rotātās Airbus A220-300 lidmašīnas.

Šā gada aprīļa sākumā airBaltic saņēma savu 40. A220-300 lidmašīnu, kas iezīmē otro papildinājumu lidsabiedrības flotē ar īpašu Latvijas karoga krāsojumu. Šobrīd airBaltic flotē ir divas reģistrētas lidmašīnas YL-CSL un YL-ABN, kas rotātas Latvijas karoga sarkanbaltsarkanās krāsās.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 44 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.