airBaltic paraksta IATA Drošības līderības hartu

17. novembris, 2023

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka Starptautiskās Gaisa transporta asociācijas (IATA) pasākumā Pārmaiņu spārni Eiropa 2023 (Wings of Change Europe 2023) š. g. 14. novembrī uzņēmums pievienojies vairāk nekā 20 aviokompānijām un parakstījis IATA Drošības līderības hartu. Tās mērķis ir stiprināt organizācijas drošības kultūru, apņemoties ievērot astoņus galvenos drošības pamatprincipus. Harta izstrādāta, lai palīdzētu nozares vadītājiem attīstīt pozitīvu drošības kultūru savās organizācijās.

airBaltic valdes loceklis Pauls Cālītis norāda: “Pievienojoties IATA Drošības līderības hartaiairBaltic ne tikai uzņemas saistības, bet arī apliecina drošību un korporatīvās kultūras uzturēšanu. Turklāt šie hartas principi lieliski saskan ar mūsu pamatvērtībām – Mēs nodrošinām. Mēs rūpējamies. Mēs augam. Tā stiprina mūsu pastāvīgo solījumu paaugstināt drošības līmeni, kas ir visas mūsu darbības pamatā. Šis nozīmīgais solis uzsver airBaltic apņemšanos rūpēties par pasažieru un komandas drošību, kā arī izceļ mūsu lomu progresīvas drošības kultūras attīstībā. airBaltic ir pagodināta apvienot spēkus ar IATA un aviācijas nozares kolēģiem, lai nodrošinātu vēl drošāku gaisa satiksmes nākotni.”

“Vadība ir spēcīgākais faktors, kas ietekmē drošības īpašības organizācijā. Parakstot IATA Drošības līderības hartuairBaltic apliecina savu stingro apņemšanos ievērot tās principus un nepārtrauktu drošības uzlabojumu kritisko nozīmi,” sacīja IATA ģenerāldirektors Villijs Volšs (Willie Walsh).

IATA Drošības līderības hartas pamatprincipi – ar vārdiem un darbiem uzņemties saistības attiecībā uz drošību; veicināt darbinieku, vadības komandas un valdes izpratni par drošību; vadīt drošības integrāciju uzņēmējdarbības stratēģijās, procesos un darbības rādītājos; radīt iekšējās spējas proaktīvi pārvaldīt drošību un kopīgi sasniegt organizācijas drošības mērķus; radīt uzticības atmosfēru, kurā darbinieki ir iedrošināti un pārliecināti ziņot ar drošību saistītu informāciju; izveidot tādu darba vidi, kurā tiek paziņotas un izprastas skaidras prasības attiecībā uz pieņemamu un nepieņemamu uzvedību, tādējādi radot vidi, kurā visi darbinieki jūtas atbildīgi par drošību; regulāri novērtēt un uzlabot organizācijas drošības kultūru.

IATA organizētais pasākums – Pārmaiņu spārni Eiropa – ir nozīmīgākais nozares pasākums reģionā, kurā aviācijas nozares vadītāji, regulatori un nozaru eksperti tiekas, lai apspriestu gaisa transporta aktuālākos jautājumus un iespējas un kopīgi vienotos par turpmāko rīcību, kas ļautu labāk izmantot gaisa transportu kā ekonomiskās un sociālās attīstības dzinējspēku visā Eiropā.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 100 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 44 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Papildus tam Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā.