DAUGAVPILĪ tapis jauns velomaršruts tūristiem

16. maijs, 2023

Daugavpilī izstrādāts jauns velomaršruts sporta un aktīvās atpūtas cienītājiem. “Daugavpils aplis” ved pa Daugavpils ielām un promenādēm un aptver lielu pilsētas teritorijas daļu.

“Daugavpils aplis” ir 32 km garš velomaršruts, kura gaitā būs iespēja aplūkot populārākos tūrisma objektus un pilsētai raksturīgās ainavas. Šā gada 29. aprīlī “Daugavpils aplis” tika izmēģināts, atklājot 2023. gada aktīvā tūrisma sezonu. Velobraucienā piedalījās ap 50 dalībnieku.

Maršruts ir apļveidīgs, tā sākums un beigas ir Vienības laukumā, pašā pilsētas centrā. Velobraucēji brauks pa pilsētas ielām un promenādēm, iebrauks Daugavpils cietoksnī, redzēs pilsētas industriālo zonu un baudīs Lielā Stropu ezera skaistumu, braucot pa veloceliņiem dažu kilometru garumā. Maršruts turpinās līdz Ruģeļu ūdenskrātuvei, kas ir mākslīga ūdenstilpe, kas tika izveidota, gatavojoties Daugavpils HES celtniecībai. Braucot pa Bruģu ielas promenādi gar Daugavas gleznaino krastu, ceļotāji tuvosies maršruta noslēguma punktam Vienības laukumā.

daugavpils velo marsruts

Velomaršruta grūtības pakāpe ir vidēja, un tas ved gan pa asfalta, gan pa meža ceļiem, gan arī pa grants ceļiem. Maršrutā ir iekļauts marķētā velomaršruta Nr. 35 posms.

“Daugavpils apli” izstrādāja Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sadarbībā ar tūrisma klubu “Sniegpulkstenīte”. Maršruts ir pieejams digitālā veidā Daugavpils Tūrisma informācijas centra vietnē www.visitdaugavpils.lv sadaļā Maršruti.