Ledus skulptūru festivāla laikā iepazīsti JELGAVU

31. janvāris, 2023

No 3. līdz 5. februārim Jelgavā norisināsies 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls norisināsies trīs vietās – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Mākslas darbus kopumā veidos 32 profesionāli tēlnieki no 12 valstīm, ledū atklājot unikālu skatījumu uz senajām dievībām un to nozīmi dažādās kultūrās. Festivāla ietvaros, nepilnas nedēļas laikā, tiks radītas 45 konkursa skulptūras, bet kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 60 ledus objekti.

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina festivāla apmeklētājus ne tikai viesoties pasākuma norises teritorijā, bet apvienot festivāla apmeklējumu arī ar iespēju apskatīt pilsētas TOP tūrisma objektus.

JRTC ir sagatavojis ieteikumus individuālajiem ceļotājiem un ģimenēm ar bērniem, kas festivāla dienās ļaus iepazīt Jelgavu un baudīt pilsētas viesmīlību. Aicinām iepazīt pilsētas jaunāko piedāvājumu – Jelgavas Vecpilsētas māju, Dzīvesziņas un arodu sētu, kā arī jaunās interaktīvās ekspozīcijas Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Katrā no objektiem vēsture izgaismojas savā veidā, ļaujot izdzīvot un aplūkot Jelgavas seno koka arhitektūru, iepazīt Jelgavas un Trīsvienības baznīcas vēsturi, virtuāli pielaikot senos kāzu tērpus, kā arī redzēt, kā top Zemgales tautastērps. Apmeklētājus gaidīs arī Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs, Jelgavas pils muzejs un Kurzemes hercogu kapenes.

Pilsētas uzņēmēji, pakalpojumu sniedzēji un apskates objektu pārstāvji festivāla dienās viesiem izstrādājuši īpašus piedāvājumus, piemēram, Ā. Alunāna memoriālajā muzejā un Latvijas dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijā noteiktos laikos būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, saldumu mīļi ir aicināti uz Karameļu darbnīcu, kur varēs vērot karameļu gatavošanas paraugdemonstrējumus, savukārt alus darītavā “Viedi” norisināsies atvērtās ekskursijas. Aktīvās atpūtas piekritēji aicināti nodoties slidošanas priekam un baudīt festivāla burvību Pasta salas slidotavā, kas atrodas pasākuma norises teritorijā.

Gardēžus priecēs Jelgavas īpašie ēdieni – pamatēdiens “Hercoga bura” un saldais “Šarlotes skūpsts”, kas festivāla dienās būs nobaudāms bistro “Silva” un krodziņā “Istaba”. Īpaši Ledus skulptūru festivālam par godu tapis “Ledus kokteilis”, kuru piedāvās “Jelgavas ezītis miglā”, savukārt īpašu trīs kārtu maltīti būs iespēja nobaudīt atpūtas vietā “Krekli”.

Līdz šim nebijušu piedāvājumu būs iespēja izdzīvot “Zelt” pilsētas rezidencē, kur apmeklētājus pārsteigs ledus kokteiļu bārs un virtuoza bārmeņa demonstrācija.

Vairāk informācijas par tūrisma aktivitātēm Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā www.visit.jelgava.lv.