Lidosta “Rīga” jūlijā apkalpojusi rekordlielu pasažieru skaitu – 703 tūkstošus

9. augusts, 2023

Lidosta “Rīga” šā gada jūliju noslēgusi ar rekordlielu apkalpoto pasažieru skaitu pēcpandēmijas periodā: uzņēmuma darbības operatīvie dati liecina, ka pagājušajā mēnesī lidostu “Rīga” saviem ceļojumiem izvēlējušies 702 946 pasažieri.

“Jau pirmo sešu mēnešu rezultāti liecināja – tiešo pasažieru skaita ziņā esam ļoti tuvu 2019. gada apjomiem un pasažieru skaita atjaunošanās ziņā esam Baltijas valstu galvaspilsētu līderpozīcijās. Arī salīdzinājumā ar citām Ziemeļeiropas lidostām mūsu atjaunošanās temps ir samērojams ar Kopenhāgenas, Oslo un Stokholmas lidostu pirmā pusgada rādītājiem, kur pasažieru skaits arī ir ap 85 procentiem no 2019. gada līmeņa. Esam gandarīti, ka lidostas “Rīga” līderpozīcijas un tirgus daļa Baltijā nostiprinās, un šī tendence ir turpinājusies arī jūlijā,” saka lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Tranzīta un transfēra pasažieru īpatsvars jūlijā, pateicoties plašajai vasaras lidojumu programmai, pieaudzis līdz 26 procentiem, bet lidojumu kopējais aizpildījums sasniedzis 84 procentus. Kopā mēneša laikā lidostā apkalpoti 5816 pasažieru, kravu, biznesa aviācijas un citi lidojumi. 421 tūkstotis pasažieru jeb 60 % no pasažieru kopskaita jūlijā lidojuši ar nacionālo aviokompāniju “airBaltic”, savukārt gandrīz 151 tūkstotis jeb 21 % saviem lidojumiem izvēlējušies Īrijas zemo cenu aviokompāniju “Ryanair”.

Kopš gada sākuma lidosta apkalpojusi jau 3,7 miljonus pasažieru, kas ir 42 % no kopējā Baltijas valstu lidostās apkalpoto pasažieru skaita un par 33 % pārsniedz pērn šajā pašā laikā apkalpoto pasažieru apjomu.

 

Avots: riga-airport.com