LIEPĀJĀ pietauvojas šī gada pirmais kruīza kuģis

11. maijs, 2023

Šosezon tas ir pirmais izklaides ceļojuma peldlīdzeklis, kas piestāja Liepājas ostā. Uz kuģa ir vairāk nekā 600 apkalpes locekļu un 995 pasažieri.

Savu ceļojumu ar “Bolette” viņi uzsāka 3. maijā Ņūkāslā pie Tainas (Lielbritānija), tālāk devās uz Visbiju Zviedrijā, Tallinu, Rīgu, Liepāju.

No mūsu ostas kruīza kuģis vakarpusē devās ceļā uz Gdaņsku Polijā, vēl tas piestās Rostokā Vācijā, bet 13. maijā atgriezīsies Ņūkāslā.

Liepāja “Bolette” pasažieri devās dažādās tūrēs – uz Karostu, apskatīt pilsētu, braucot ar autobusu vai tramvaju u.c.

Savu piedāvājumu ceļotājiem bija sagatavojusi arī Liepājas tūrisma aģentūra “JA Travel” – velobraucienu pa pilsētu, iepazīstot gan tās vietējos uzņēmējus, gan arī galvenos apskates objektus.

Viesi izvēlējās arī aģentūras piedāvāto dzīvesstila ekskursiju ar ieskatu gastropiedāvājumā.

“Tas ļāva iepazīt to, kā liepājnieku ģimenes šeit dzīvo un darbojas, tā bija iespēja satikt vietējos uzņēmējus, piemēram, Nīcas siera darinātājus, “Puta” alus brūverus, restorāna “Spīķeris 53” saimniekus, kafejnīcas “Boulangerie” īpašnieku, apciemojām restorānu “Parka paviljons”, bet noslēgumā paviesojāmies Amatnieku mājā, kur ceļotāji varēja arī iegādāties dažādus amatnieku darinājumus,” pastāsta uzņēmuma “JA Travel” vadītāja Agita Kurzeme.

Liepājā šosezon gaidāmi vēl vismaz divi kruīzu kuģi, tostarp “Seven Seas Splendor”, kas mūsu ostā ienāca arī pagājušogad.

Kruīzu organizatori pauž viedokli, ka Liepāja tūristiem ir pievilcīgs galamērķis, tomēr esot lietas, ko varētu uzlabot, piemēram, pilsētas viesiem pietrūkstot mijiedarbības ar vietējiem iedzīvotājiem.

Avots: www.liepajniekiem.lv