Maija brīvdienas Ludzas novadā

27. aprīlis, 2023

Esot Ludzas pusē iesakām izkustēties un iziet gājēju maršrutu “Ludzas pērles”, kas tapis sadraudzībā ar Postnos komandu. Tas ir 23 km garš maršruts, kas astotnieka formā izved cauri Ludzas pilsētai un tuvējai apkārtnei. Šajā maršrutā sastapsi vēl neredzētus skatus uz Ludzas arhitektūras pērlēm, saskaitīsi piecus ezerus un pavadīsi vismaz 5 stundas svaigā gaisā. Savukārt 7. maijā Ludzas kultūras namā plkst. 15:00 uz labu devu smieklu aicina Baltinavas amatierteātris “Paladas” ar izrādi “Ontons i sābri”.

Ludzas novads ir bagāts ar velomaršrutiem. Šajā sezonā esošajiem diviem vietējiem maršrutiem Kārsavas pusē- dabas parkā “Numernes valnis” un Goliševas apkārtnē ir piepulcējušies vēl 3 jauni- Līdumnieki un apkārtne, Cibla un apkārtne un Vecslabada un apkārtne. Visi ir līdz 30 km gari un apļveida, lai ērti izbraucami vienas dienas laikā un iegūts ieskats par to, kas īpašs tieši šajā pusē. Ja Tev nav sava velosipēda, tad šobrīd vienīgā velonoma Ludzas novadā- Veloprieks (26525617) piedāvā 6 velosipēdus un aprīkojumu nomai.

Turpinot aktīvās atpūtas tēmu- Ludzas novada upes un ezeri gaida laivotājus rāmiem pavasara izbraucieniem. Laivu nomas piedāvājumu Ludzas pusē nodrošina “Atpūta Ludzā” (26107725), savukārt Zilupes pusē apskates saimniecība “Bites” (28656530). Ja negribas airēt pašam, tad izbraukt ar plostu var Mazajā Ludzas ezerā (29133655) un Zvirgzdenes ezerā (26107725).

Ciblas pusē šīs sezonas jaunums- Eversmuižas audiogs kultūrvēstures un dabas takā, kas ved gar Ludzas upi, kas tautā saukta Ilža. Ciblas kultūras nams 4. maijā plkst. 13:00 aicina uz foto orientēšanās pasākumu “Pastaiga pa Ciblu”, bet vietējā deju kopa “EversS” 6. maijā plkst. 11:00 rīko talku pie vecā tilta Ilžas krastā. Tā ir lieliska iespēja apvienot atpūtu ar vērtīgu ieguldījumu nozīmīgu vietu sakopšanā.

Kopīgs velobrauciens “Par stipru Latviju” noritēs Zilupes pusē 3. maijā plkst. 16:00, bet uz intelektuālu un stratēģisku spēli “Quiz Mafia” sevi izaicināt piedāvā Zilupes bērnu un jauniešu centra jaunie prāti 5. maijā plkst. 19:00.

Meilai gaideiti Ludzys nūvodā!

 

Vairāk – visitludza.lv