Minhenes un Frankfurtes lidostas streika dēļ atceļ visus piektdien paredzētos reisus

16. februāris, 2023

Pēc tam, kad Vācijas arodbiedrība Verdi izsludināja streiku, Minhenes un Frankfurtes lidostas paziņojušas, ka piektdien tiek atcelti visi regulārie pasažieru reisi.

Tas neattiecas uz visiem īpašajiem reisiem, tajā skaitā lidojumiem, kas saistīti ar palīdzības sniegšanu vai medicīniskām, tehniskām un cita veida ārkārtējām situācijām, kā arī uz reisiem, kuri saistīti ar Minhenes Drošības konferenci, teikts trešdien izplatītajā Minhenes lidostas paziņojumā.

Ņemot vērā streiku, Minhenes lidosta lūgusi Bavārijas federālās zemes Mājokļu, celtniecības un transporta ministrijas, kas atbildīga arī par gaisa satiksmi, atbrīvot lidostu no pienākuma nodrošināt komerciālos lidojumus, teikts paziņojumā.

Ministrija šādu atļauju devusi, un tas nozīmē, ka no piektdienas plkst.0.00 (plkst.1.00 pēc Latvijas laika) līdz sestdienai plkst.1.00 nu un uz Minhenes lidostu netiks veikts neviens regulārais pasažieru reiss.

Minhenes lidostā piektdien bija paredzēti vairāk nekā 700 ienākošie un izejošie pasažieru reisi.

Savukārt Frankfurtes lidostā bija paredzēti 1005 reisi. Lidostas pārstāvis pavēstījis, ka to atcelšana ietekmēs 137 000 pasažieru.

Viņš aicinājis pasažierus uz lidostu nedoties, bet informācijas iegūšanai sazināties ar attiecīgajām lidsabiedrībām.

Kā ziņots, Vācijas arodbiedrība “Verdi” otrdienas vakarā izsludināja vienas dienas streiku, kas piektdien notiks vairākās lidostās.

Arodbiedrība aicināja uz kopīgu dienas streiku lidostās Minhenē, Frankfurtē pie Mainas, Hamburgā, Štutgartē, Dortmundē, Hanoverā un Brēmenē.

Pasažieriem ir jārēķinās ar reisu atcelšanu vai kavēšanos, brīdināja “Verdi”.

Arodbiedrības “Verdi” biedri ir iesaistījušies strīdā ar federālo valdību un pašvaldībām par atalgojumu.

Citi streiki ir izsludināti Hesenē, Bādenē-Virtembergā, Ziemeļreinā-Vestfālenē un citās federālajās zemēs pirms kolektīvo sarunu otrās kārtas 22. un 23.februārī.

“Verdi” un civildienesta darbinieku asociācija “dbb” pieprasa algu paaugstināšanu par 10,5% jeb vismaz 500 eiro aptuveni 2,5 miljoniem darbinieku federālās valdības un vietējo pašvaldību dienestā.

 

Avots: LETA