Pārgājiena maršruts KANDAVĀ (16 km)

20. aprīlis, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Šoreiz apskatīsim maršrutu Kandavā. Attālums no Rīgas ap 95 km, tā kā 1 h 30 min. un būsi jau maršruta sākumpunktā, ja dodies no galvaspilsētas. Maršrutu iespējams sākt no jebkura punkta, jo tas ir apļveida. Kandava noteikti nav tā populārā vieta, kur ļaudis dodas kādā pastaigu maršrutā, bet arī šeit ir savs skaistums un burvība.

Pārgājiena maršrutu sāku Kandavas centrā netālu no tilta pār Abavu. Ja dodies ar auto, tad ar tā nolikšanu nebūs nekādu problēmu. Norādītajā sākumposmā ir ļoti liela bezmaksas autostāvvieta. Maršruta posms ved pāri akmens mūra tiltam pār Abavu (vecākais laukakmens tilts Latvijā)Čužu purva dabas taka varētu šķist kaut kas nedzirdēts, bet tālākos km varēsi baudīt dabu tieši šeit. Čužu purvs ir bagāts ar kaļķiežiem, kurus veidojuši avoti. Visi purva ūdeņi ir ar augstu mineralizācijas pakāpi. Velna acs avota ūdens satur sērūdeņradi. Pie Abavas upes labiekārtota atpūtas vieta ar iespēju nedaudz atpūsties, ievilkt elpu un klausīties putnu dziesmās. Apskatot Čužu purvu maršruts ved līdz Teteriņu ezeram un tālāk pa mežiem līdz Abavai. Dodoties pa šiem mežiem netika sastapts neviens cilvēks brīvdienā. Tālāk dodies līdz Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma autodromam un atpakaļ līdz Teteriņu ezeram, kur ierīkots baseins. Šeit tevi pārsteigs Nāriņa un Neptūns. Šī ir lieliska sportam paredzēta vieta, jo viss ir vienuviet. Blakus gan baseins peldēšanai, futbola laukums, vairāki basketbola laukumi, tenisa korti, volejbola laukumi utt. Ceļš atpakaļ līdz tiltam pār Abavu.

Šo maršrutu noteikti iespējams papildināt un padarīt to garāku apskatot daudzas vietas Abavas upes labajā krastā, piemēram, Bruņinieku pilskalnu, Pulvertorni, Kandavas Vecpilsētu, Kandavas pilskalnu, Pūzuru gravu.

Pārgājiena maršruts Kandavā

ATRAŠANĀS VIETA: Kandava (~95 km no Rīgas)

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (autobuss)

GARUMS: 16-17 km (apļveida)

SEGUMS: meža takas, laipas, zemes ceļi, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls / vidējs

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

pārgājiena maršruts kandavā

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kā tos lietot un atvērt

Sekojiet līdzi  TravelFree.lv lapai arī sociālajā tīklā Facebook, kā arī šad tad ielieku kādu bildi @Instragram

PIEZĪMES:

Šis maršruts nav īpaši grūts, tāpēc noteikti izejams ikvienam. Tomēr, ja neesi nekad mērojis pārgājienu garāku par 15 km, tad iespējams šis nebūs tas labākais iesākuma maršruts, lai pārbaudītu savu izturību. Maršruts tika noiets 2021.g. 17. aprīlī. Šī maršruta takas, meži noteikti ir baudāmi ikvienā no četriem gadalaikiem. Dodoties dabā, atceries – ko atnesi, to aiznes.

P.S. Diemžēl Kandavas kartodroms ar braucošajiem kartingiem konkrētajā dienā sabojāja mieru Čužu purvā, tie izraisīja ļoti paaugstinātu skaņu, ko varēja ļoti labi dzirdēt pat 2 km attālumā.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstītŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: