Pārgājiena maršruts TUKUMĀ pie Melnezera (14 km garums)

3. janvāris, 2021

Dodies dabā skatīt Latviju. Ja Tev trūkst idejas, tad viens no pārgājiena maršrutiem ir Tukuma pusē pie Melnezera ar 14 km kopgarumu. Maršrutu var sākt no Melnezera vai jebkuras citas vietas, jo maršruts ir apļveida. Pārgājienu uzsākot pie Melnezera tālāk dodies pa egļu / priežu mežiem līdz Āžu kalna takai. Āža kalnā ir vairāki pieturas punkti – Āža aste, Āža krusti, Āža mugura, skausts un piere. Katrā no tām ir spēcīga āderu enerģētika. Tālāk dodies uz Jēkaba gravu, kur atrodas slēpošanas trase. Atpakaļceļš pa iestaigātām meža takām līdz Melnezeram, blakus ezeram ir arī āra trenežieru zāle.

ATRAŠANĀS VIETA: TUKUMS (sākumposms pie Melnezera, ir bezmaksas stāvvieta), ap 65 km no Rīgas

NOKĻŪŠANA: ar auto vai sabiedrisko transportu (2.5 km no Tukuma I dzelzceļa stacijas vai autoostas)

GARUMS: ~ 14/15 km (apļveida)

SEGUMS: iestaigāta taka, zemes ceļš, asfalts

GRŪTĪBU PAKĀPE: viegls

KOORDINĀTES SĀKUMPUNKTAM:

Maršruta .gpx fails ir lejupielādējams ŠEIT

tukums melnezers

Ja Tev vēl nav bijusi pieredze ar .gpx failiem, tad uzzini, kas tas ir un kā atvērt .gpx failu

PIEZĪMES:

Lieliski priežu / egļu meži. Maršruta takas, kurās noteikti nesatiksi daudz cilvēkus (izņemot Melnezera apkārtni). 2020.g. 31. decembrī daba bija parūpējusies par maģisku miglā tītu pastaigu. Maršruts ir viegls, bet jāņem vērā, ka šur tur ir arī kāds nedaudz stāvāks kalns.

 

⇒⇒ Ja tev patīk manis veidotais saturs, tad Tev ir iespēja mani atbalstīt. ŠEIT ir LINKS, uz kura uzspiežot, vari sniegt atbalstu. Paldies!

Tev patīk pastaigas un jauni, interesanti maršruti? Ieskaties arī citos pārgājiena maršrutos: https://travelfree.lv/kategorija/pargajienu-marsruti/

 

Pārgājiena maršruta attēlus vari apskatīt zemāk: