Tava ceļojuma aptieciņa

4. jūlijs, 2023

Vasara gluži dabiski ir atvaļinājumu, kā arī lielāku un mazāku, tuvāku un tālāku ceļojumu laiks. Lai atpūtu nesabojātu negaidītas veselības problēmas, pirms došanās ceļojumā ieteicams sakravāt līdzi arī nelielu aptieciņu, jo var gadīties tā, ka galamērķī vai ceļā aptieka nav pieejama, vai valodas barjeras dēļ nevarat paskaidrot farmaceitam, kas jums nepieciešams, vai arī ārzemēs var nebūt pieejami jums vajadzīgie medikamenti.

Kas tad ir svarīgākais, ko iekļaut savā ceļojumu aptieciņā?

  1. Plāksteri un pārsēji. Atvaļinājums bieži nozīmē arī garākus pārgājienus, kas savukārt bieži nozīmē noberztas kājas, tāpat katram var gadīties sagriezties vai iegūt nelielas skrambas. Ieteicams izvēlēties ūdensizturīgus plāksterus, kas neatlīmēsies, ja sasvīdīsiet vai nonāksiet ūdenī.
  2. Dezinfekcijas līdzekļi griezumu un brūču apstrādei, kā arī roku dezinfekcijai. Tie var būt antibakteriālo salvešu vai šķīduma formā.
  3. Līdzekļi aizsardzībai pret kukaiņiem. Lai kur mēs ceļotu, visur atradīsies kukaiņi, kas izrādīs par mums interesi. Lai mazinātu šo interesi, pirmkārt, ieteicams izmantot aerosolu kukaiņu atbaidīšanai. Ja kukaiņi jau ir paspējuši jūs sakost, noderēs pretniezes ziede un pretalerģijas medikamenti.
  4. Sauļošanās krēmi un līdzekļi saules apdegumu ārstēšanai. Saules aizsargkrēms uz sejas saulainā laikā būtu jālieto ikdienā, lai sargātu ādu no UV starojuma, bet atvaļinājumā, īpaši tad, ja tas tiek pavadīts dienvidu zemēs sauļojoties, laivojot vai dodoties pārgājienos, tas ir jālieto obligāti. Izvēlieties krēmu ar atbilstošu SPF faktoru; ja ceļojat ar bērniem, izmantojiet līdzekļus ar SPF50+, jo bērnu āda ir plānāka un jutīgāka pret saules stariem. Neaizmirstiet arī parūpēties par savu ādu pēc uzturēšanās saulē, uzklājot mitrinošu un nomierinošu pēcsauļošanās krēmu.
  5. Līdzekļi gremošanas sistēmas darbības traucējumu novēršanai. Eksperimenti ar pasaules virtuvēm, kā arī atsevišķās valstīs krāna ūdenī sastopamie vīrusi reizēm var sagādāt vēdera raizes, tāpēc aptieciņā noteikti ielieciet medikamentus, kas palīdz pret caureju. Noderēs arī līdzekļi, kas novērš dedzināšanu kuņģī, līdzekļi pret aizcietējumu, kā arī probiotiķi, kas palīdz uzlabot gremošanu. Ja plānojat doties braucienos ar kuģi, aptieciņā vērts ielikt arī līdzekļus, ka palīdz pret jūras slimību.
  6. Pretsāpju un pretdrudža medikamenti. Līdzekļi, kuru sastāvā ir paracetamols vai ibuprofēns, palīdzēs pret sāpēm un sastiepumiem. Ja dodaties aktīvā atpūtā, noderēs arī ziede, kas palīdz mazināt sāpes sastiepumu vai sasitumu gadījumos.
  7. Saaukstēšanās medikamenti. Diemžēl saaukstēšanās var gadīties arī vasaras atvaļinājumā, īpaši jāuzmanās dienvidu zemēs ar kontrastiem starp āra un iekštelpu temperatūru. Savā ceļojumu aptieciņā noteikti ielieciet jau pārbaudītos saaukstēšanās medikamentus — kakla sāpēm, iesnām un klepum.
  8. Termometrs. Noderēs precīzai ķermeņa temperatūras kontrolei.
  9. Pincete un šķēres. Noderēs palīdzēs skabargu izņemšanai u.tml. Atcerieties, ka lidojumos šķēres nav atļauts pārvadāt rokas bagāžā.

Ja ceļojat ar bērniem, neaizmirstiet par viņiem piemērotu medikamentu izvēli!

 

Avots: www.e-menessaptieka.lv