Vilciens “Rīga-Tartu” piestās arī Valmieras, Cēsu, Siguldas un Zemitānu dzelzceļa stacijās

3. jūnijs, 2024

Vilciens maršrutā Rīga-Tartu uzlabos iekšējo pārvadājumu pieejamību Latvijā, jo Latvijas pusē tas piestās arī Valmieras, Cēsu, Siguldas un Zemitānu dzelzceļa stacijās, norādījuši Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Šonedēļ satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P) ar Igaunijas klimata ministru Kristenu Mihalu parakstīja sadarbības memorandu, lai līdz 1.oktobrim ieviestu pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu maršrutā Rīga-Tartu, tostarp nodrošinot maršruta izveidei un pārvadājumu veikšanai nepieciešamo finansējumu.

SM skaidro, ka būtiskākās lietas, kas Igaunijas pārvadātājam “Elron” jāīsteno, lai ieviestu paredzēto maršrutu, ir sava ritošā sastāva sertificēšana izmantošanai Latvijas teritorijā, kā arī vienotā drošības sertifikāta saņemšana no Eiropas Dzelzceļa aģentūras, kas apliecinātu pārvadātāja spēju droši īstenot pakalpojumus paredzētajā darbības telpā.

AS “Pasažieru vilciens” (PV) pārstāvji iepriekš norādīja, ka “Elron” varētu pagarināt savu esošo maršrutu Tallina-Tartu-Valga vienreiz dienā līdz Rīgai. Vilciena atiešana no Valgas uz Rīgu plānota vakarā, bet no Rīgas uz Valgu – rīta pusē.

Kompānijā arī informēja, ka Igaunijas pārvadātāja piedāvātais sākotnējais sadarbības modelis paredz “Elron” vilcienu izmantošanu visas līnijas apkalpošanai, vienlaikus Latvijas pusē ritošo sastāvu apkalpotu PV personāls.

Jau vēstīts, ka pērn trīs Baltijas valstu ministru līmenī noslēgta vienošanās par pasažieru vilcienu satiksmi starp Viļņu, Rīgu un Tallinu, līdz tiek pabeigta Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnija “Rail Baltica”.

Sarunas par visu trīs Baltijas valstu galvaspilsētu savienošanu ar pasažieru vilcienu maršrutiem aktualizējās jau 2021.gada septembrī, kad, atzīmējot Eiropas dzelzceļa gadu, no Tallinas caur Rīgu uz Viļņu devās Baltijas valstu ekspresis. Tajā satikās tā laika ministri, Baltijas valstu dzelzceļa nozares un Eiropas Komisijas pārstāvji, kā arī “Rail Baltica” ieviesēji.

Pērn 27.decembrī Lietuvas valsts dzelzceļa grupas “Lietuvos geležinkeliai” pasažieru pārvadājumu meitasuzņēmums “LTG Link” sāka vilciena reisus starp Viļņu un Rīgu.

Jau ziņots, ka “Eesti Liinirongid” ir Igaunijas valstij piederoša kompānija, kas strādā ar zīmolu “Elron”. 2022.gadā kompānija pārvadāja 7,1 miljonu pasažieru.

 

Avots: LETA