airBaltic kā pirmā lidsabiedrība iegūst piecas zvaigznes Skytrax vērtējumā par Covid-19 drošības pasākumiem

18. janvāris, 2021

Skytrax Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piešķīrusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem. Pēc padziļināta audita veikšanas 2020. gada decembrī airBaltic kļuvusi par pirmo lidsabiedrību, kas saņēmusi augstāko vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: „Mūsu pasažieru un darbinieku drošība ir pati svarīgākā. Jau kopš pavasara esam pielāgojuši savu darbību, ieviešot desmitiem jaunu higiēnas un drošības procedūru, lai sniegtu uzticamus un drošus pakalpojumus. Audita rezultāti apliecina, ka savu darbu esam paveikuši ļoti labi. Mēs turpināsim pielāgot savas procedūras un pakalpojumus, kur vien tas būs nepieciešams.”

Skytrax pārstāvis Edvards Plaisteds (Edward Plaisted): „Esam priecīgi, ka airBaltic saņēmusi augstāko piecu zvaigžņu Covid-19 drošības novērtējumu un kļuvusi par pirmo lidsabiedrību ar šāda līmeņa vērtējumu. Viņi ir sasnieguši pirmšķirīgu veselības aizsardzības un higiēnas drošības pasākumu standartu, lai koronavīrusa pandēmijas laikā nodrošinātu klientu un darbinieku drošību, un šis standarts tiek īstenots ar visaugstāko konsekvences līmeni.”

Skytrax  ir starptautiska gaisa transporta reitinga organizācija, kas 2020. gada augustā ieviesa Covid-19 drošības vērtējumu, aptverot lidsabiedrības un lidostas visā pasaulē. Audits koncentrējas galvenokārt uz Covid-19 tīrības, higiēnas un drošības procedūrām.

Kā ziņots iepriekš, lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp divdesmit pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. airBaltic ir izpildījusi visus kritērijus, līdz ar to saņemot augstāko vērtējumu – septiņas no septiņām zvaigznēm.

Pasažieru veselība un drošība ir airBaltic galvenā prioritāte. airBaltic ieviesusi plašus veselības aizsardzības pasākumus un lidojumus organizē saskaņā ar atbildīgo institūciju rekomendācijām. Lai uzzinātu vairāk par airBaltic veselības aizsardzības pasākumiem, aicinām apmeklēt airBaltic mājaslapu: https://www.airbaltic.com/lv/veselibas-aizsardziba.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 65 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 96,14% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder 3,86%. airBaltic veic lidojumus ar 25 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).