airBaltic ieņēmumi maijā pieauguši par 4%

18. jūnijs, 2024

Latvijas lidsabiedrība airBaltic paziņo, ka saskaņā ar sākotnējām aplēsēm ieņēmumi 2024. gada maijā pārsnieguši 68 miljonus eiro, kas ir par 4% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn. Lai gan šis rezultāts ir otrā ceturkšņa vidū, tas atspoguļo stabilu darbību un liecina par veiksmīgu biznesa plānošanu.

Vienlaikus 2024. gada maijā airBaltic pārvadāja 434 100 pasažieru, kas ir par 1% mazāk nekā 2023. gada maijā. Neraugoties uz nelielo pasažieru skaita samazinājumu viena mēneša laikā, lidsabiedrība saglabā pārliecinošus finansiālos rādītājus ar ieņēmumu pieaugumu. Turklāt maijā airBaltic veica 4 340 lidojumus, kas tas ir par 4% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martins Gauss): “Maijā airBaltic turpināja demonstrēt labus finanšu un darbības rādītājus ar ieņēmumu kāpumu. Maija sākumā mēs paplašinājām savu maršrutu tīklu, uzsākot lidojumus uz 15 jauniem galamērķiem no visām mūsu bāzēm, tostarp uz septiņām jaunām valstīm Dienvidaustrumeiropā. Mēs esam apņēmušies nodrošināt vislabāko savienojamību starp Baltijas valstīm un pārējo pasauli, kā arī uzlabot pasažieru ērtības un sniegt ieguldījumu ekonomikā.”

“Tuvākajos mēnešos plānojam turpināt paplašināt savu tīklu, uzsākot jaunus Pop-Up un regulāros lidojumus, turpinot darbību no mūsu sezonālās bāzes Grankanārijā un uzsākot tiešos lidojumus uz unikālu un pieprasītu galamērķi – Madeiru. Paredzams, ka šie notikumi vēl vairāk palielinās mūsu klātesamību visā Baltijas reģionā un ārpus tā,” piebilda Gauss.

Maijs, 2024* Maijs, 2023** Izmaiņas
Provizoriskie ieņēmumi EUR 68,1 miljons EUR 65,3 miljoni +4%
Pasažieru skaits 434 100 437 000 -1%
Lidojumu skaits 4 300 4 200 +3%

*Sākotnējie noapaļotie dati no airBaltic mēneša pārskatiem.

**Patiesie noapaļotie dati no airBaltic mēneša pārskatiem.

Šī gada pirmajos trīs mēnešos airBaltic ieņēmumi pārsniedza 132 miljonus eiro, kas ir par 27% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn un rekordaugsts līmenis. Vienlaikus pārvadāto pasažieru skaits sasniedza vēl vienu vēsturiski augstāko rādītāju, tam pieaugot par 20%. Iepriekš airBaltic koncerns ziņoja, ka tā peļņa 2023. gadā veidoja 34 miljonus eiro, kas ir visu laiku augstākais rezultāts.

Pagājušajā mēnesī airBaltic paplašināja savu maršrutu tīklu, uzsākot lidojumus 15 jaunos maršrutos, tostarp uz septiņām jaunām valstīm Dienvidaustrumeiropā. Šogad lidsabiedrība no visām bāzēm lidojumus veiks 130 maršrutos, kas ir visu laiku augstākais rādītājs, un nodrošinās savienojumus ar pasauli, izmantojot vairāk nekā 20 sadarbības lidojumu partnerus.

airBaltic nodrošina lidojumus vairāk nekā 130 maršrutos no Rīgas, Tallinas, Viļņas un Tamperes, piedāvājot ērtus savienojumus lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Pilns airBaltic lidojumu saraksts un biļetes ir pieejamas uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%. airBaltic piedāvā ērtus savienojumus uz vairāk nekā 70 galamērķiem maršrutu tīklā Eiropā, Tuvajos Austrumos, Ziemeļāfrikā un Kaukāza reģionā. Savas pastāvēšanas 28 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu un starptautiski atzītu lidsabiedrību, kas nodarbina vairāk nekā 2 500 darbinieku. airBaltic flotē ir 47 Airbus A220-300 lidmašīnas un tās flote ir viena no jaunākajām Eiropā. Lidsabiedrība ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem. Skytrax ir atzinusi airBaltic divus gadus pēc kārtas par labāko lidsabiedrību savā reģionā. Turklāt Starptautiskā Gaisa satiksmes asociācija (IATA) piešķīrusi airBaltic Daudzveidības un iekļaujošas komandas balvu 2022.gadā. 2023. gadā tā saņēma APEX Pasažieru izvēles balvu par labāko apkalpošanu lidmašīnās Eiropā. Papildus tam 2024. gadā airBaltic tika apbalvota ar PROS AI Inovatora balvu 2024 par mākslīgā intelekta izmantošanu, lai optimizētu darbību.