airBaltic saņem Skytrax labākās lidsabiedrības balvu

21. jūnijs, 2023

Skytrax otro gadu pēc kārtas atzinusi Latvijas lidsabiedrību airBaltic par Austrumeiropas labākās lidsabiedrības balvas ieguvēju 2023. gadā. Šī balva pasniegta īpašā World Airline Awards ceremonijā 2023. gada Parīzes aviošova laikā.

airBaltic prezidents un izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss): “Lidsabiedrībā airBaltic mēs nepārtraukti strādājam, lai nodrošinātu uzlabojumus un inovācijas, un mūsu komandas motivācija, aizrautība un degsme mūs virza uz priekšu. Esam pateicīgi mūsu pasažieriem un Skytrax, ka mūsu pūliņi otro gadu pēc kārtas ir saņēmuši atzinību starptautiskā līmenī. Man ir liels pagodinājums pieņemt šo balvu visas airBaltic komandas vārdā.”

Skytrax izpilddirektors Edvards Plaisteds (Edward Plaisted) saka: “Mēs apsveicam airBaltic ar atkārtotu panākumu Austrumeiropas labākās lidsabiedrības kategorijā, un airBaltic ir jālepojas, ka pasažieri otro gadu pēc kārtas to atzinuši par klientu apkalpošanas līderi Eiropas reģionā.”

Skytrax norāda, ka 2022./2023. gada aptaujā piedalījās vairāk nekā 100 nacionalitāšu klienti, un rezultātos tika ieskaitīti 20,23 miljoni atbilstošu ierakstu.

World Airline Awards ir pilnīgi neatkarīgas un objektīvas balvas, kas ieviestas 1999. gadā, lai sniegtu globālu klientu apmierinātības pētījumu. Ceļotāji visā pasaulē balso lielākajā lidsabiedrību pasažieru apmierinātības aptaujā, lai noteiktu balvas ieguvējus. Plašsaziņas līdzekļi visā pasaulē šīs balvas mēdz dēvēt par aviācijas nozares Oskariem.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (Air Baltic Corporation AS) savieno Baltijas reģionu ar vairāk nekā 70 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. Pēdējos 27 gados airBaltic kļuvusi par spēcīgu, rentablu un starptautiski cienījamu lidsabiedrību, kas nodarbina ap 2 300 darbinieku. airBaltic ir visatpazīstamākais Latvijas starptautiskais zīmols un nodrošina vairāk nekā 2,5% no Latvijas IKP. airBaltic veic lidojumus ar 42 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. Skytrax piešķīrusi Latvijas lidsabiedrībai airBaltic piecu zvaigžņu COVID-19 drošības reitingu un 2022. gada Labākās lidsabiedrības Austrumeiropā balvu. Papildus tam lidsabiedrību drošības, piedāvājuma un Covid-19 novērtēšanas aģentūra Airlineratings.com iekļāvusi airBaltic starp TOP 20 pasaules aviokompānijām, kas visveiksmīgāk īstenojušas Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumus. 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award). airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 97,97% akciju, kamēr pārējiem akcionāriem pieder 2,03%.