airBaltic un Icelandair paziņo par sadarbības lidojumu vienošanos

13. jūlijs, 2020

Islandes aviokompānija Icelandair un Latvijas lidsabiedrība airBaltic parakstījušas vienošanos par sadarbības lidojumiem, kas lidsabiedrībām atver jaunus tirgus, ļaujot tām caur saviem maršrutu tīkliem kopīgi pārdot un izsniegt lidmašīnu biļetes. airBaltic klientiem būs iespēja ērtāk sasniegt Islandi un Ziemeļameriku, savukārt Icelandair pasažieri tagad var iegādāties biļetes uz vairākiem airBaltic galamērķiem Baltijā un tālāk.

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) norāda: “Mēs esam priecīgi pievienot vēl vienu spēcīgu partneri – Icelandair – mūsu jau esošajam sadarbības lidsabiedrību tīklam. Mūsu spēcīgais partneru tīkls ļauj mums vēl vairāk uzlabot Baltijas valstu savienojamību. Mēs esam priecīgi par partnerību ar Icelandair, kas sniegs iespēju piedāvāt mūsu pasažieriem labākas ceļošanas iespējas visā pasaulē.”

Icelandair Group prezidents un izpilddirektors Bogi Nils Bogasons (Bogi Nils Bogason) uzsver: “Savienojot mūsu tīklus, mēs saviem pasažieriem piedāvāsim plašākas ceļošanas iespējas uz Baltiju un Austrumeiropu, savukārt airBaltic klientiem nodrošināsim vērtīgus savienojumus ar Islandi un dažādiem galamērķiem Ziemeļamerikā. Turklāt ceļotāji varēs uzkavēties Islandē, izbaudot mūsu valsti ceļā uz savu galamērķi.”

Šobrīd airBaltic veic tiešos lidojumus no Rīgas uz dažādiem Eiropas biznesa centriem un uz tādiem iecienītiem atpūtas galamērķiem kā Dubrovniku, Rijeku un Splitu Horvātijā, Barselonu Spānijā, Nicu Francijā, Larnaku Kiprā, kā arī Romu, Katāniju un Milānu Itālijā. Turklāt turpmākajās nedēļās airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Billundu (Dānijā), Reikjavīku (Islandē), Madridi (Spānijā), Cīrihi (Šveicē), Turku (Somijā), Varšavu (Polijā), Prāgu (Čehijā), Štutgarti (Vācijā), Budapeštu (Ungārijā) un Liepāju (Latvijā). Līdz 2020. gada augusta beigām airBaltic savienos Baltiju 69 maršrutos. airBaltic arī piedāvā dažādus tiešos lidojumus no Tallinas un Viļņas. Ar pilnu airBaltic lidojumu sarakstu iespējams iepazīties uzņēmuma mājaslapā www.airbaltic.com.

airBaltic cieši sadarbojas ar atbildīgajām institūcijām, sekojot līdzi situācijai, kā arī ir elastīga, lai vajadzības gadījumā pielāgotu lidojumu grafikuPasažieriem pirms ceļojuma ir jāpārbauda ceļojuma noteikumi un lidostu ierobežojumi oficiālajās vietnēs vai vietējās vēstniecībās. Noteikumi strauji mainās un atšķiras dažādās valstīs, tāpēc vienmēr pārliecinieties, ka esat iepazinušies ar jaunāko informāciju.

Par airBaltic īsumā:

airBaltic (AIR BALTIC CORPORATION) ir viena no punktuālākajām lidsabiedrībām pasaulē, kas savieno Baltijas reģionu ar 55 galamērķiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un NVS. airBaltic ir akciju sabiedrība, kas dibināta 1995. gadā. Galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar aptuveni 80% akciju, bet Larsam Tūsenam ar viņam pilnībā piederošu SIA Aircraft Leasing 1 pieder aptuveni 20%. airBaltic veic lidojumus ar 22 Airbus A220-300 lidmašīnām. airBaltic ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus par izcilību, inovatīviem pakalpojumiem un saviem sasniegumiem, pateicoties veiksmīgai uzņēmējdarbības restrukturizēšanai. 2017. gadā lidsabiedrība saņēma CAPA apbalvojumu kā gada reģionālā lidsabiedrība, bet 2018. un 2019. gadā airBaltic tika apbalvota ar ATW Tirgus līdera balvu. 2019. gadā airBaltic saņēma Airline Strategy Nozares līderības balvu (Sector Leadership Award).

Par Icelandair īsumā:

Icelandair ir vadoša lidsabiedrība, kas piedāvā lidojumus uz un no Islandes, kā arī sniedz pievilcīgus piedāvājumus reisiem pāri Atlantijas okeānam. Icelandair nodrošina drošus un uzticamus lidojumus un pirmšķirīgus pakalpojumus reisos uz lielpilsētu teritorijām abās Atlantijas okeāna pusēs. Lidsabiedrības bāze ir Islandē, un tā izmanto valsts ģeogrāfisko novietojumu pusceļā starp Ziemeļameriku un Eiropu kā iespēju veidot aizvien pieaugošu starptautisku maršrutu tīklu, Islandei esot tā centrā. Icelandair ir daļa no Icelandair Group.