DiscoverEU: Bezmaksas braucieni jauniešiem pa Eiropu

13. novembris, 2019

Eiropas Komisija izsludina jaunu pieteikumu iesniegšanas kārtu “DiscoverEU” ceļošanas karšu saņemšanai. Šīs kartes ļauj dalībniekiem ceļot pa Eiropu un iepazīt tās kultūras mantojumu, vienlaikus krājot zināšanas un attīstot prasmes. Jebkurš Eiropas Savienības astoņpadsmitgadnieks līdz 2019. gada 28. novembrim (12:00 CET) var pieteikties, lai saņemtu iespēju iepazīt Eiropu laikā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 2020. gada 31. oktobrim. Līdz šim organizētajās trijās pieteikumu iesniegšanas kārtās ceļošanai kopumā pieteicās 275 000 jauniešu, un Komisija ir piešķīrusi 50 000 ceļošanas karšu.

Komisija pēc Eiropas Parlamenta priekšlikuma par sagatavošanas darbību “DiscoverEU” iniciatīvu uzsāka 2018. gada jūnijā, un tās sākotnējais budžets bija 12 miljoni eiro; budžets 2019. gadam ir 16 miljoni eiro, un paredzams, ka 2020. gadam tas būs 25 miljoni eiro. “DiscoverEU” pulcē un vieno tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas. Programmas gaitā līdz tam savstarpēji nepazīstami dalībnieki iepazīstas sociālajos tīklos, apmainās ar padomiem un vietējo informāciju, veido grupas kopīgai ceļošanai no pilsētas uz pilsētu, kā arī dod viens otram naktsmājas.

Pieteikšanās nosacījumi

  • Pieteikties var jaunieši, kuri 2019. gada 31. decembrī būs 18 gadus veci
  • ir ES pilsoņi
  • ir gatavi ceļot laikposmā no 2020. gada 1. aprīļa līdz 31. oktobrim, ceļojuma ilgumam nepārsniedzot 30 dienas.

Interesenti pieteikumus līdz 2019. gada 28. novembrim var iesniegt Eiropas Jaunatnes portālā. Pieteikumus novērtēs un uzvarētājus atlasīs vērtēšanas komiteja. Atlases rezultāti pretendentiem tiks paziņoti 2020. gada janvārī, pamatojoties uz vispārēju zināšanu viktorīnu par Eiropas Savienību.

Atlasi izturējušie jaunieši varēs doties ceļā vai nu individuāli, vai līdz piecu cilvēku grupā. Jauniešiem parasti tiek piešķirtas dzelzceļa biļetes. Tomēr, lai nodrošinātu piekļuvi arī tiem reģioniem, kur dzelzceļa nav, dalībnieki var izmantot alternatīvus transporta veidus, piemēram, autobusus, prāmjus vai, izņēmuma gadījumā, lidmašīnas. Tas nodrošinās iespēju piedalīties arī jauniešiem, kuri dzīvo attālos apgabalos vai salās.

Vai dalībnieki varēs ceļot draugu grupā?

Dalībnieki var ceļot individuāli vai ne vairāk kā 5 cilvēku grupā. Ja ceļo grupā, dalībniekiem jāizraugās grupas vadītājs. Grupas vadītājam būs jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jāatbild uz viktorīnas jautājumiem un papildjautājumu. Kad grupas vadītājs būs nosūtījis pieteikumu, viņš apstiprinājuma e-pastā saņems kodu, kurš būs jādara zināms pārējiem grupas dalībniekiem, lai viņi varētu reģistrēties. Izmantojot no grupas vadītāja uzzināto kodu, pārējie grupas dalībnieki varēs reģistrēties tiešsaistē, ierakstot savus personas datus.

Kādas ir iepriekšējo kārtu dalībnieku atsauksmes?

Dalībnieku atsauksmes ir ļoti labvēlīgas. Daudziem šī bija pirmā reize, ceļojot bez vecākiem vai citiem pieaugušajiem, un lielākā daļa jauniešu norādīja, ka kļuvuši patstāvīgāki. Dalībnieki atzīst arī to, ka “DiscoverEU” pieredze viņiem sniegusi plašāku izpratni par citām kultūrām un Eiropas vēsturi. Pēc ceļojuma uzlabojušās arī dalībnieku valodu prasmes. Gandrīz divas trešdaļas atzina, ka bez “DiscoverEU” atbalsta paši nevarētu atļauties samaksāt par ceļojuma biļetēm.

 

Plašāku informāciju par dalības noteikumiem skaties Eiropas Jaunatnes portālā.