E-VĪZA uz KRIEVIJU no 1. janvāra

27. oktobris, 2020

No 2021. gada 1. janvāra ar elektronisko vīzu no Latvijas varēs ieceļot arī Pleskavas apgabalā caur Grebņevas robežpunktu. Ar šādu vīzu Krievijā varēs uzturēties līdz 16 dienām (iepriekš līdz 8 dienām), taču elektroniskā vīza nebūs bezmaksas.

Ar e-vīzu uz Krieviju varēs ieceļot caur 29 robežpunktiem, taču nākotnē šo sarakstu plānots papildināt, norādīts Krievijas valdības mājaslapā. Ar elektronisko vīzu no 1. janvāra varēs ceļot pa visu Krieviju, nevis tikai konkrēta apgabala robežās, kā tas bija iepriekš.

Vīza domāta tūrisma, biznesa, humanitārajiem un ciemošanās braucieniem, informēja Krievijas valdība.

Lai noformētu vīzu, nav nepieciešams uzaicinājums vai viesnīcas rezervācija. Dokumentu noformē maksimāli četru dienu laikā, konsulārā nodeva ir 40 ASV dolāri (ap 34 eiro, bet samaksas kārtība pagaidām nav aprakstīta), bērniem līdz 6 gadiem vīzas ir bez maksas.

Atvieglotais Krievijas vīzu izsniegšanas režīms, kas darbojās vairāku valstu pilsoņiem iebraukšanai Kaļiņingradā, no 2019.gada 1. oktobra stājās spēkā arī Sanktpēterburgā un Ļeņingradas apgabalā.

Pirms Covid-19 straujas izplatības — no 2019.gada oktobra līdz 2020.gada janvārim — dažādu valstu pilsoņi noformējuši 106 675 bezmaksas elektroniskās vīzas iebraukšanai Sanktpēterburgā. Latvijas iedzīvotāji ir aktīvāko vīzu izmantotāju pieciniekā. Taču daļu ceļotāju Krievijā neielaida kļūdaini aizpildīto anketu dēļ. Ceļotājiem radās grūtības aizpildīt dokumentus, kuri bija tikai krieviski.

Latvijas nepilsoņi var šķērsot Krievijas robežu bez vīzām, bet pilsoņiem līdz šim bija nepieciešamas vīzas, savukārt pierobežas iedzīvotājiem ir spēkā īpašais režīms.