Izveidoti Mežtakas posmi caur Baltijas valstīm, kopgarums ~2140 km

1. aprīlis, 2021

Lieliski jaunumi – caur Baltijas valstīm izveidota Mežtaka, kuru visā garumā varot noiet 108 dienās (kopā ~2140 km). Pirms tam bija iespēja ikvienam doties maršrutā no Rīgas uz Tallinu, tad tagad pievienojies posms no Polijas-Lietuvas robežas punkts pie Lazdijai pilsētas līdz Rīgai.

MEŽTAKA Tevi izved no pilsētas steigas tur, kur ir miers. Kur vari pabūt vienatnē ar sevi, ieelpojot priežu sila veldzējošo gaisu, atlaisties saules sasildītās sūnās un neko nedomāt. Mežtakā vari doties ar sēņu grozu vai savu putnu vērotāja pierakstu kladi. Vari sastapt sev līdzīgos – ar mugursomu plecos un karti rokā, izaicinot savus spēkus stāvās gravu nogāžu takās. Uzkāpjot skatu tornī, Tu dažkārt redzēsi tikai lielu meža zaļumu līdz pat apvārsnim, taču zini – Mežtaka ir tur, tā droši Tevi izvedīs cauri mežam, pa lauku ceļiem cauri maziem ciemiem, brīžiem iegriežoties arī pilsētās. Nonākot Igaunijā, Mežtaku atpazīsi kā Metsa Matkarada, Lietuvā – Miško takas. Mežtakai nav brīvdienu – tā vienmēr gaida savus gājējus.

Mežtaka ir Eiropas garās distances pārgājienu maršruta E11 daļa Baltijas valstīs, kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem. Tā sākas no Polijas – Lietuvas robežas pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas, ved cauri Latvijai, iegriežoties Rīgā, un nonāk Tallinā, Igaunijā.

Starts: Polijas – Lietuvas robeža pie Lazdiju (Lazdijai) pilsētas Lietuvā

Finišs: Tallinas osta Igaunijā. Maršruts ir veicams abos virzienos, un Tallina var būt starta punkts.

Garums: ~2140 km, 102 līdz 114 dienas (~ 3 ar pusi mēneši)

  • Lietuvā – 747 km, 36-38 dienas
  • Latvijā – 674 km, 31-38 dienas
  • Igaunijā – 720 km, 35-38 dienas

Maršruts sadalīts ~ 20 km garos posmos ar nakšņošanas un transporta iespējām.

Maršrutu sīkāk apskati šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/itinerary?3

Segums: meža ceļi un takas, lauku ceļi, asfaltētu ceļu nomales, smilšainas vai akmeņainas pludmales.

Izteiktākie pacēlumi un ielejas: Nemunas ieleja un Žemaitijas augstiene Lietuvā, Rietumkursas augstiene, Abavas senleja, Gaujas senleja un Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidus Latvijā, Piusas senleja un ziemeļu piekraste Igaunijā.

Ievērojamākās vietas:

* Lietuvā: Dzūkijas un Žemaitijas nacionālie parki, Nemunas loku reģionālais parks, Kauņa.
* Latvijā: Kuldīga, Abavas senlejas dabas parks, Ķemeru nacionālais parks, Gaujas nacionālais parks.
* Igaunijā – Lahemā nacionālais parks, Alutaguses Nacionālais parks, Lielais Munameģis – Baltijas valstu augstākā virsotne (318 m vjl.), Peipuss – ceturtais lielākais ezers Eiropā

Apskatāmi > 400 dabas, vēstures un kultūras objektu un pieminekļu. Maršruts šķērso vēsturiskās lībiešu un setu teritorijas.

mežtaka baltijas valstīs