Ja atradīsies valsts finansējums, vilcienu reisi uz Liepāju būs biežāki

15. jūnijs, 2023

Liepājnieki jau ilgstoši šķendējas par vilciena satiksmi maršrutā Liepāja–Rīga–Liepāja. Nu gan pavīdējusi cerība, ka vilciens varētu kursēt biežāk, taču tas atkarīgs no lēmuma par valsts dotācijām.

No Liepājas uz Rīgu un atpakaļ vilciens kursē vien divas reizes nedēļā, turklāt dažkārt tas esot tik pilns, ka pasažieri spiesti stāvēt kājās, sociālajos tīklos ziņo liepājnieki.

Nupat AS “Pasažieru vilciens” izziņojis vilcienu kustības vasaras grafiku – ir izmaiņas Daugavpils virzienā, kā arī ieviesti papildu reisi no Rīgas uz Jūrmalu un Saulkrastiem.

Liepājas virzienā papildreisi paredzēti vien laikā, kad šeit notiks grupas “Prāta vētra” koncerts un pludmales festivāls ”Summer Sound”.

AS ”Pasažieru vilciens” pārstāve Sigita Zviedre informē, ka uzņēmums ir izvērtējis iespējas nodrošināt reisus Liepāja–Rīga un Rīga–Liepāja vienu reizi dienā un sagatavojis aprēķinus, cik liela dotācija būtu nepieciešama.

“Šos reisus varētu izpildīt ar trīs vagonu dīzeļvilcienu, kurā ir 210 sēdvietas,” viņa norāda.

Taču Sabiedriskā transporta padomei, kurā ietilpst pārstāvji no Satiksmes ministrijas, Autotransporta direkcijas un plānošanas reģioniem, jāpieņem lēmums, vai šos vilcienu reisus iekļaut valsts pasūtījumā, jo pasažieru pārvadājumi tiek dotēti no valsts budžeta.

Tikmēr SIA “Autotransporta direkcija” sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis laikrakstam pavēstīja, ka padomē pagaidām šis jautājums vēl nav izvērtēts, taču to plānots apspriest kādā no nākamajām sēdēm, kas gan gaidāma ne ātrāk kā jūlijā.

 

Avots: www.liepajniekiem.lv