Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotā Karaliste atceļ visus COVID-19 ceļošanas ierobežojumus

17. marts, 2022

Apvienotās Karalistes valdība pieņēmusi lēmumu no 2022. gada 18. marta plkst. 4.00 (AK laiks) atcelt visas ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītās prasības ieceļošanai Anglijā. No 18. marta neatkarīgi no vakcinācijas statusa nebūs jāveic Covid-19 tests pirms vai pēc ieceļošanas, nebūs jāaizpilda “passenger locator form” un nebūs jāizolējas pēc ieceļošanas Anglijā.

Prasības līdz 2022.g. 18. martam

Līdz 2022.gada 18.martam gan vakcinētām, gan nevakcinētām personām ne ātrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas AK jāaizpilda “passenger locator form”.

Vakcinētām personām nav jāveic Covid-19 tests pirms un pēc ieceļošanas Anglijā, kā arī nav jāievēro pašizolācija pēc ieceļošanas. Šīs izmaiņas prasības attiecas arī uz personām līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot).

Nevakcinētām personām, lai ieceļotu Anglijā, jāuzrāda negatīvs Covid-19, kas veikts pēdējo 2 dienu laikā pirms ceļošanas. Pēc ieceļošanas, ne vēlāk kā līdz 2.dienas beigām, jāveic PCR tests. Pašizolācija līdz rezultāta saņemšanai nav jāievēro.

Ja testa rezultāts ir pozitīvs, nekavējoties jāuzsāk pašizolācija. Pašizolācija jāievēro 10 dienas, to var pārtraukt 6.dienā, ja 5. un 6.dienā veiktie antigēnu testi ir negatīvi.

Pārslimojušām un nevakcinētām personām jāievēro nosacījumi, kas attiecas uz nevakcinētām personām.

Sīkāka informācija AK valdības mājas lapā